خدمات ابرو

علل نازک شدن یا ریزش ابروها

بیماریهایی که باعث ریزش یا نازک شدن ابروها می‌شوند؟

مهمترین دلایل ریزش ابرو

بیماری های مختلف از جمله درماتیت، آلوپسی، باکتری ها، بیماری های پوستی، و غیره ممکن است منجر به نازک شدن موهای ناحیه ابرو شود. تراکم موهای ابرو همچنین می تواند تحت تأثیر مواردی مانند کندن بیش از حد، تصادفات و حتی افزایش سن باشد. حتی برخی از افراد ممکن است با ابروهای کم پشت و کم پشت به دنیا بیایند. از دیگر دلایل مطرح در این مقاله می‌توان به عادات غذایی ناسالم مانند مصرف شیرینی جات به مقدار زیاد و حتی سطح استرس بالا به عنوان دلایل اضافی از دلایل نازک شدن یا ریزش ابروها نیز می‌باشد.

مهمترین مسئله این است که  اگر قصد انجام مزوتراپی ابرو و یا کاشت ابرو را دارید، درخواست مشاوره از یک پزشک مجرب و استفاده از یک کلینیک زیبایی معتبر بسیار مهم است. مرکز زیبایی دکتر میرزایی با بهره گیری از پزشکان ماهر و امکانات درجه یک آماده ارائه هرگونه خدمات زیبایی به شما می باشد. برای مشاوره حضوری و تلفنی رایگان خدمات زیبایی و اطلاع از هزینه ها با ما کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تخفیف مزوتراپی ابرو

نام
دلایل ریزش ابرو
دلایل ریزش ابرو

بیماریهایی که باعث ریزش یا نازک شدن ابروها می‌شوند؟

اختلالات هورمونی بیشتر زنان به دلیل تغییرات هورمونی در مراحل مختلف زندگی، مستعد ریزش مو و ابرو هستند. برای محافظت از جنین، هورمون‌ها در دوران بارداری تغییر می‌کنند، که باعث این اتفاق می‌شود. نوسانات سطح هورمون در دوران شیردهی باعث ریزش مو می شود.
تیروئید کم کاری تیروئید و پرکاری تیروئید می تواند منجر به نازک شدن مو یا ابرو شود.
بیماریهای پوستی شامل اگزما، پسوریازیس، درماتیت سبورئیک و سایر بیماری های پوستی که اغلب در اثر آلرژی ایجاد می شوند و همچنین سرطان‎‌های پوستی مانند BCC، SCC و موارد دیگر.
خال اگر خال های خاصی مانند خال گوشتی در ناحیه اطراف ابرو ایجاد شود، گاهی ممکن است باعث ریزش ابروها شود.
بیماری خودایمنی شرایط مختلف خودایمنی می تواند به فولیکول ابرو حمله کند و منجر به از دست دادن موقت ابرو شود.
انواع عفونت ریزش ابرو می تواند ناشی از عفونت های باکتریایی یا قارچی مانند شپش باشد.
دارو ریزش یا نازک شدن ابرو نیز ممکن است با استفاده از برخی داروهای ضد فشار خون، روانپزشکی، تشنج، ضد التهابی و کاهش وزن ایجاد شود. ریزش یا نازک شدن ابرو نیز از عوارض برخی از قرص های هورمونی و ضد بارداری است.
تومورها تومورهای پوستی با نفوذ به لایه های زیرین پوست و مسدود کردن تمام فضای مورد نیاز برای رشد مو از رشد ابروها نیز جلوگیری می کنند. علاوه بر این، شیمی درمانی در نازک شدن ابروها نقش دارد.
بیماری های روانی افرادی که از بیماری های روانی رنج می برند ممکن است ابرو، مو یا سبیل خود را بکنند و این افراد باید به موقع تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرند.
داروی بیهوشی بیمار ممکن است گهگاه به دنبال استفاده از بیهوشی دچار ریزش موقت ابرو شود.
عوامل دیگر ریزش یا نازک شدن ابرو نیز می تواند در اثر تصادف، سوختگی، ضربه فیزیکی و عوامل شیمیایی ایجاد شود.

درمان ریزش ابرو

فولیکول ها گاهی اوقات ممکن است آسیب های داخلی یا محیطی را متحمل شوند که منجر به از بین رفتن آنها می شود و این امر یعنی آسیب و ترمیم و بازسازی به طور مکرر در طول چرخه زندگی فولیکول اتفاق می افتد.
به منظور بهبود نتایج کاشت ابرو، مزوتراپی ابرو نیز برای کسانی که قبلا این عمل را انجام داده اند، توصیه می شود. روش مزوتراپی حدود یک ماه پس از کاشت ابرو انجام می شود.

تخفیف کاشت ابرو

نام

پس از شناسایی عوامل و علل ریزش ابرو می توان بهترین گزینه درمانی را انتخاب کرد زیرا باید دانست که علت ریزش ابرو موقتی یا دائمی است. ترمیم موهای ابرو را می توان از طریق کاشت ابرو انجام داد. در این روش، بخشی از فولیکول‌های موی ناحیه اهداکننده که دارای موهای سالم و کافی است برداشته می‌شود و فولیکول‌های مو پیوند شده در ناحیه گیرنده قرار می‌گیرند. برای کمک به رشد مو و ابرو، می‌توانید از مکمل‌های غذایی، ماینوکسیدیل و اصلاح سبک زندگی نیز استفاده کنید.

نشانی ما در نقشه گوگل

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مشاوره خدمات زیبایی