خدمات مو

دلایل ریزش مو ✅مشاوره 100% رایگان | درمان ریزش مو

تشخیص ریزش مو

افراد در سنین مختلف ممکن است دچار ریزش مو شوند، موهایی که معمولاً ریخته اند با موهای جدید جایگزین می شوند. با این حال، همیشه این اتفاق نمی افتد. این زمانی است که ریزش طبیعی مو به یک اختلال ریزش مو تبدیل می شود. هر ناحیه از بدن دارای مو، از جمله پوست سر، مستعد ریزش است. با این حال، این نوع اختلال ممکن است گذرا یا طولانی مدت باشد.

تخفیف کاشت مو

نام

بدیهی است که نمی توانید موهایی را که هر روز از دست می دهید بشمارید تا بفهمید که آیا ریزش مو دارید یا خیر.

چگونه می توان ریزش مو را تشخیص داد؟

 

ریزش مو از علائم کمبود ویتامین است.

سلامت مو می تواند به طور مستقیم تحت تاثیر کمبود ویتامین ها و مواد معدنی باشد. تغذیه ناکافی می تواند موها را شکننده، حساس و کدر کند و باعث ریزش بیش از حد مو شود. هر چند نگران نباشید؛ ریزش مو ناشی از تغذیه ناکافی و کمبود ویتامین فقط موقتی است. آهن، منیزیم، ویتامین های B و E، کلسیم و سایر مواد مغذی باید جذب شوند تا مشکل حل شود. به طور طبیعی، به خاطر داشته باشید که قبل از استفاده از هر نوع مکملی، باید با یک پزشک صحبت کنید. اگر پزشک تشخیص دهد که شما دچار کمبود ویتامین هستید، مکمل غذایی را توصیه می کند یا اگر معتقد است که خوردن غذاهای مناسب مشکل شما را حل می کند، بنابراین بدون مشورت با پزشک خود از مصرف مکمل ها خودداری کنید.

  • تمام فرآیند مشاوره آنلاین و تخمین هزینه کاشت مو کاملا رایگان بوده و بدون نیاز به حضور می‌باشد، تنها کافیست با واتس اپ ما در ارتباط باشید.‌
ما در تمام مراحل کاشت با شما هستیم.

تخفیف فیلر مو

نام

جهت مشاوره رایگان می توانید چهار عکس از زاویه بالای سر، کنار سر، روبرو و پشت سر ارسال کنید.

 

شماره تماس های مرکز در تمامی ایام ماه از ساعت 9 صبح الی 9 شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

02634091655                 02634091668

09388602858                 09308697411

09057373425                 09017191995

کوتاه کردن مو باعث رشد بیشتر می شود!

اگرچه این یک تصور غلط رایج است که قدمت آن به سال‌ها قبل برمی‌گردد، اما باید بگوییم که کوتاه کردن مو هیچ تاثیری بر رشد آن ندارد. کوتاه کردن مو باعث تقویت آن نمی شود زیرا زنجیره کراتین که به مرور زمان ایجاد می شود به محض جدا شدن از مو، زندگی خود را از دست می دهد. درست است که کوتاه کردن مو باعث افزایش حجم مو می شود و با از بین بردن موخوره و موهای آسیب دیده، موها سلامت خود را به دست می آورند. کوتاهی مو بدون شک برای سلامت مو مفید است، اما تاثیری در رشد سریع آنها ندارد. اگر دچار ریزش مو شدید به متخصص پوست مراجعه کنید. کارشناسان توصیه می کنند مراقبت های لازم را برای تقویت مقاومت، پر شدن و رشد موهای خود انجام دهید.

فاصله افتادن خطوط روی سر

اگر خطوط روی سرتان بیش از حد گشاد و با فاصله است، باید به دنبال درمان باشید، بنابراین به وجود یا نبودن آنها توجه کنید.

وجود لکه های کچلی ناشی از ریزش مو

اگر متوجه نواحی دایره ای یا بیضی شکل در پوست سر خود بدون مو شدید، احتمالاً یک اختلال ریزش مو غیر طبیعی دارید که مزمن است و باید فورا درمان شود.

ریزش مو ناشی از کمبود ویتامین

سلامت مو ممکن است مستقیماً تحت تأثیر کمبود ویتامین و مواد معدنی باشد. تغذیه ناکافی می تواند باعث ریزش موی بیش از حد شود و موها را شکننده، حساس و کدر کند. اما نگران نباشید، کمبود ویتامین و تغذیه نامناسب می تواند باعث ریزش موی موقت شود. جذب آهن، منیزیم، ویتامین B، ویتامین E، کلسیم و … راه حل است. لطفا توجه داشته باشید که قبل از مصرف هر نوع مکملی، همیشه باید با یک پزشک صحبت کنید. اگر پزشک تشخیص داد که شما کمبود ویتامین دارید و مکمل غذایی را توصیه می کند، یا اگر پزشک معتقد است که خوردن غذاهای مناسب می تواند مشکل شما را حل کند، بدون مشورت با پزشک خود مکمل ها را به طور تصادفی مصرف نکنید.

بررسی فشار خون بالا و ریزش مو

نمی توان انکار کرد که سالم است مو نشانه سلامت بدن است، بنابراین وقتی بدن شرایط خاصی را تجربه می کند، وضعیت مو نیز تغییر می کند و کدر، خشک، حساس و چرب می شود. موهای ما در واقع به عنوان یک پنجره تمام قد به وضعیت بدن ما عمل می کنند. اگرچه رابطه بین فشار خون بالا و ریزش مو ثابت نشده است. البته مطالعاتی که اخیراً انجام شده است، ارتباط بین آلوپسی آندروژنیک و فشار خون را نشان می دهد، اما ارتباط بین طاسی و فشار خون هنوز ناشناخته و اثبات نشده است.

سرعت ریزش مو با ماساژ پوست کاهش می یابد!

بافت سر و گردن معمولاً یک بافت غنی از خون است و برای تقویت رشد مو نیازی به افزایش جریان خون ندارد. اثربخشی تکنیک‌هایی مانند ماساژ دستی پوست سر، استفاده از شانه‌های مولد گرما و لیزر که در آگهی‌های بازرگانی به عنوان راهی برای افزایش جریان خون در پوست سر و تسریع رشد مو به بازار عرضه می‌شوند، از نظر علمی ثابت نشده است.

ریزش مو
ریزش مو

کاشت مو ریزش مو را کاهش می دهد!

موهای جلوی سر، یا از پیشانی تا قسمتی از سر، موهایی هستند که حاوی آنزیمی هستند که آنها را در برابر ریزش موی ارثی آسیب پذیر می کند. موهای بقیه سر، مانند موهای پشت سر، موهای شقیقه ها و موهای بالای گوش، حاوی آنزیم فوق نیستند. در نتیجه، فردی که طاسی می‌شود، تا سنین بالا به موهای پهلو ادامه می‌دهد. از آنجایی که موهای پشت سر در برابر ریزش مقاوم هستند، هنگام کاشت مو، موها را از پشت به جلوی سر منتقل می کنیم و خوشبختانه ریشه مو در حین انتقال خواص خود را حفظ می کند.

برای دریافت پاسخ این سوال که آیا موی کاشته شده می‌ریزد؟ می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

سیگار باعث ریزش مو می شود!

ثابت شده است که سیگار باعث ریزش مو می شود. رگ های خونی کوچک متعددی را می توان در سرتاسر پوست سر یافت. سیگار اثرات مضر زیادی بر سلامت بدن دارد و یکی از این اثرات مختل شدن جریان خون مناسب است. پوست سر افراد سیگاری گردش خون نامناسبی را تجربه می کند، که فولیکول های مو را از تغذیه کافی محروم می کند و منجر به ریزش مو می شود. بر اساس جدیدترین مطالعات در این زمینه، افرادی که روزانه یک پاکت سیگار می کشند، نسبت به افرادی که سیگار کمتری می کشند، بسیار بیشتر در معرض ریزش مو هستند. اگر به دنبال راه حلی هستید، بلافاصله سیگار را ترک کنید. تنها جنبه قابل مشاهده موضوع ریزش مو است. در واقع یکی از اثرات مضر و مخرب سیگار بر بدن ما خالی کردن سر است.

ریزش مو با استرس تسریع می شود!

ریزش مو یکی از بسیاری از آسیب های جسمی است که استرس می تواند ایجاد کند. اگر تعجب می‌کنید که چرا و چگونه این اتفاق می‌افتد، باید توضیح دهیم که وقتی بدن تحت اضطراب و استرس است، مصرف آندروژن افزایش می‌یابد که به نوبه خود عمر مو را کوتاه می‌کند و در نهایت ریزش مو را افزایش می‌دهد. البته باید به استرس و فشار اشاره کرد. افسردگی شدید منجر به طاسی و ریزش موی شدید می شود. معمولاً دو تا چهار ماه پس از رویدادهای استرس زا، ریزش موی شدید شروع می شود. شدت ریزش مو تا حد زیادی تحت تأثیر رویدادهای استرس زا مانند مرگ یکی از عزیزان، تصادفات جدی، شوک، احساس محرومیت یا بیماری هایی با تب بالا است. البته، نگرانی های روزانه معمولاً تأثیر کمی بر ریزش مو ندارند.

موهای سفید بعد از کندن بیشتر رشد می کنند!

از زمان رشد جنینی تا زمان مرگ، پیاز یا فولیکول مو بافت ثابتی است که در پوست سر یافت می شود. سه مرحله طول عمر مو را تشکیل می دهند: آناژن (رشد)، کاتاژن (استراحت) و تلوژن (ریزش). در مرحله رشد که در انسان چندین سال طول می کشد، موها قبل از ورود به کاتاژن و تلوژن به رشد خود ادامه می دهند. در هر زمان معین، 80 تا 90 درصد ریشه های مو در مرحله آناژن (رشد) هستند. چه زمانی مرحله تلوژن به پایان می رسد، ریشه و فولیکول مو جوانه موی دیگری تولید می کند که سپس وارد فاز آناژن می شود و موهای قدیمی را می ریزد. در نتیجه، از دست دادن 100 تا 150 تار مو در روز برای فردی کاملاً طبیعی است. موهایی که می ریزند فقط مو هستند، اما ریشه ندارند. هنگامی که مو کشیده می شود، زائده سفید که ساختاری تا حدودی شبیه لایه شاخی پوست دارد، مو را احاطه کرده و در انتهای مو که همه به اشتباه آن را ریشه مو می دانند، قابل مشاهده است. پوست سر پس از جمع شدن و خروج باقی می ماند. برخی از افراد فکر می کنند که با کوتاه کردن موهای سفید، آنها را از ریشه پاک می کنیم. اما نگران نباشید، یک لامپ مو وجود دارد و اگر یک تار مو را بیرون بیاورید، موی دیگری به جای آن رشد می کند. در نتیجه کندن آنها باعث افزایش تعداد موهای سفید نمی شود.

شیمی درمانی همیشه منجر به ریزش مو می شود!

شیمی درمانی از داروهایی استفاده می کند که گسترش سلول های سرطانی را متوقف کرده و آنها را از بین می برد. اما از آنجایی که این داروها بر سایر قسمت‌های بدن مانند ریشه‌های مو که به سرعت در حال رشد هستند نیز تأثیر می‌گذارند، فردی که تحت شیمی‌درمانی است ممکن است دچار ریزش مو و مشکلات گوارشی نیز شود. اما مصرف موادی مانند اسید فولیک عوارض جانبی آن را کاهش می دهد.

قرص های ضد بارداری شما را کچل می کند!

همه قرص های ضد بارداری باعث ریزش مو نمی شوند، اما به داروهای مصرف شده نیز بستگی دارد. در صورتی که این قرص ها چرخه هورمونی بدن را مختل کنند، در نتیجه موها می ریزند. عدم تعادل هورمونی می تواند باعث ریزش مو شود زیرا ریشه مو به آنها حساس است. بنابراین سعی کنید داروی مناسب را انتخاب کرده و قورت دهید. طبیعتاً دلیلی برای نگرانی وجود ندارد زیرا ریزش موی موقت در این شرایط عادی است. اگر از این قرص های ضد بارداری استفاده می کنید و معتقدید ریزش موی شما غیرعادی است، موضوع را با متخصص زنان خود در میان بگذارید. اگر ناسازگاری قرص ها علت مشکل باشد، پزشک قرص مناسب را تجویز می کند.

نشانی ما در نقشه گوگل

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مشاوره خدمات زیبایی