لیزر موهای زائد

علت برگشت مو بعد از لیزر || کلینیک لیزر دکتر میرزایی

بعد از لیزر مو دوباره رشد میکند؟

هنگام بررسی لیزر موهای زائد، یکی از سوالات متداول این است که آیا موهای ناخواسته پس از این روش رشد می کنند ؟
یکی از دلایل اصلی این موضوع عدم انتخاب یکی از برترین کلینیک های لیزر در کرج است. اگر کلینیک لیزری مورد نظر شما وظایف خود را به درستی انجام ندهد، بدون شک موهای شما پس از دوره لیزر رشد می کند.

یکی از بهترین راه‌ها برای از بین بردن موهای زائد، لیزر موهای زائد است. میزان موفقیت این روش به تعدادی از متغیرها از جمله سن، رنگ و ضخامت مو و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد.

در مقایسه با اصلاح و اپیلاسیون، لیزر فولیکول های مو را برای مدت طولانی به خواب می برد. پس از لیزر، موها دوباره رشد می‌کنند، اما روشن‌تر، نازک‌تر و پراکنده‌تر می‌شوند.

چگونه می توان از رشد مجدد موهای زائد بدن و صورت جلوگیری کرد؟

فرآیند اپیلاسیون می تواند موهای بدن را ضخیم تر و پرپشت تر کند، بنابراین سعی کنید از کندن موهای خود اجتناب کنید. این امر باعث می شود در جلسات لیزر موهای زائد از اپیلاسیون و اپیلاسیون اجتناب شود.
اگر پوست خود را مرطوب نکنید، همیشه تحریک می شود. پس از لیزر درمانی، پوست خشک پوسته پوسته می شود و ترک های ریز ایجاد می کند. استفاده از نرم کننده های پوست، لوسیون های مرطوب کننده و غیره می تواند به رطوبت پوست کمک زیادی کند.
بدن زنان به دلیل مشکلات هورمونی ممکن است رشد ناگهانی مو را تجربه کند که باید درمان شود. بنابراین، ترجیحاً برای حفظ تعادل سطح هورمون های بدن، از آزمایش خون به طور معمول استفاده شود.
تعداد دفعات اصلاح را کاهش دهید: این احتمال که از بین بردن موهای ناخواسته بدن می تواند باعث ضخیم شدن پشت و افزایش ضخامت شود هنوز از نظر علمی ثابت نشده است. با این حال، بسیاری از متخصصان پزشکی توصیه می کنند که از اصلاح خودداری کنید.

برای لیزر موهای زائد چند جلسه نیاز است؟

نمی توان با اطمینان گفت که برای از بین بردن موهای زائد بدن به چند لیزر درمانی نیاز است. هنگام محاسبه تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد بدن، عوامل متعددی وجود دارد که می توان آنها را در نظر گرفت. رنگ پوست، عدم تعادل هورمونی، ضخامت موهای بدن و… همه این متغیرها پتانسیل تاثیرگذاری بر تعداد جلسات لیزر را دارند.

احتمالاً می‌دانید که سیستم‌های بدن مردان و زنان متفاوت است، بنابراین به دلیل این تفاوت‌ها در عوامل بیولوژیکی، تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد نیز متفاوت است. برای لیزر موهای زائد بدن، همه افراد به طور معمول به 6 تا 8 جلسه نیاز دارند. البته بسته به سیستم بدنی آنها، این تعداد جلسات ممکن است متفاوت باشد.

در صورت فاصله زیاد بین جلسات، موهای ناخواسته دوباره رشد خواهند کرد؟

می توانید چند ماه بین جلسات لیزر درمانی فاصله داشته باشید. در صورت فاصله زمانی طولانی بین درمان، آسیب به فولیکول های مو ممکن است برای متوقف کردن رشد مجدد مو کافی نباشد و ممکن است پس از لیزر، رشد مجدد موهای ناخواسته را تجربه کنید. حتی اگر اولین جلسه باشد ممکن است بعد از سه تا پنج روز اثرات همچنان احساس شود، این امکان وجود دارد که هیچ بهبودی مشاهده نشود.

سرعت رشد مو ممکن است گاهی در فولیکول ها ثابت بماند. در مقابل، اگر سالی یک بار در جلسات یادآوری شرکت کنید و دوره ای از جلسات را به موقع به پایان برسانید، می توانید نتایج تقریباً دائمی را تجربه کنید.

بهترین استراتژی درمانی برای هر فرد به عوامل مختلفی بستگی دارد. نواحی که باید درمان شوند، به رنگ پوست و مو، و سرعت سیکل فولیکول‌های مو در فرآیند رشد مو باید در نظر بگیریم.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مشاوره خدمات زیبایی