لیزر موهای زائد

اگر نوبت لیزر دیر شود چه اتفاقی می افتد؟👈فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

مراحل رشد مو آناژن، کاتاژن، تلوژن

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چگونه است؟

اگر می‌خواهید فواصل جلسات لیزر را به دلخواه خود کم و زیاد کنید فولیکول‌های مو در زمان مناسب سوزانده نشده و نتیجه مورد نظر حاصل نمی‌شود، ممکن است نازک شدن موقتی موها را تجربه کنید، اما موها دوباره به ضخامت و تراکم اولیه بر‌می‌گردند.

راهنمای لیزر موهای زائد در بهترین کلینیک لیزر مو زائد با جدیدترین دستگاه های 2022 در کلینیک دکتر میرزایی آماده ارائه خدمات به شما مراجعین است.

 

برای تعیین فاصله ایده آل بین جلسات درمان با لیزر برای درک بهتر و تعیین فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد برای به حداکثر رساندن تاخیر در رشد موها، باید در مورد چرخه رشد مو بیشتر بدانید. مراحل مختلفی برای رشد مو وجود دارند که در زیر به آنها اشاره شده است؛

مراحل رشد مو

آشنایی با مراحل رشد مو
آشنایی با مراحل رشد مو

آناژن

در یکی از مراحل رشد مو که به عنوان مرحله آناژن شناخته می شود، اگر مو در این مرحله بیشتر بماند، بیشتر رشد می کند، زیرا رشد مو فقط در این مرحله اتفاق می افتد.

کاتاژن

بخش پایینی فولیکول به مرحله کاتاژن اشاره دارد. رشدی در این مرحله وجود ندارد، مو فقط در مرحله آناژن رشد می کند. در این مرحله رشد مو متوقف می شود.

تلوژن

مرحله آخر، مرحله استراحت است که به عنوان فاز تلوژن شناخته می شود. موها به مدت یک تا چهار ماه در این مرحله باقی می مانند و سلول های اپیدرم یا پوستی که فولیکول را در بر دارند، رشد می کنند تا موها را در جای خود مستحکم کنند. 10 تا 15 ٪ مو در این مرحله قرار دارد.

نکات مهم و تاثیر گذار در تعیین فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

برای تعیین فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد باید به نکات زیر توجه کرد:

♦ بعد از لیزر موهای آناژن به طور کامل از بین نمی روند، در واقع آنها تبدیل به موهای تلوژن می شوند.
لیزر فقط رشد موهای آناژن را متوقف می کند. رشد موها تا حدود هفت روز پس از لیزر کردن همچنان ادامه دارد. به این نکته باید توجه کرد که لیزر موهای زائد موجب می شود تا موها در منطقه مورد نظر با سرعت بیشتری رشد پیدا کنند، تا سریعتر از بین بروند.

♦ در نواحی مختلف بدن میزان تلوژن تفاوت خواهد داشت. به طور مثال، زیر بغل و بیکینی نسبت به پاها، بازوها و قفسه سینه از میزان تلوژن بالاتری برخوردار هستند، بنابراین این قسمت ها نسبت به سایر نقاط دیگر بدن به لیزر درمانی واکنش بیشتری نشان می دهند و تغییر بیشتری در تراکم موها دیده خواهد شد.

♦ در رشد موها با توجه به فصول سال اختلاف وجود دارد. به عنوان مثال، موهای اطراف چانه در ماه های منتهی به زمستان سریعتر رشد می کنند و در ماه های منتهی به تابستان رشد آنها کندتر می شود و این نقش مهمی در تعیین فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد خواهد داشت.

در چرخه رشد موهای زنان و مردان تفاوت وجود دارد. البته این امر به دلیل عوامل ژنتیکی از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است.


شماره تماس های مرکز در تمامی ایام ماه از ساعت 9 صبح الی 9 شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

02634091655                 02634091668

09388602858                 09308697411

09057373425                 09017191995

نشانی ما در نقشه گوگل

<

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا